Zemřel František Šedivý

František Šedivý na pietním aktu u symbolického hrobu dr. Milady Horákové na Vyšehradě v roce 2019. Foto Jiří Bulan

S velkou lítostí oznamujeme, že 23. února 2021 ve večerních hodinách zemřel po dlouhé nemoci ve věku 93 let dlouholetý předseda Klubu dr. Milady Horákové a bývalý místopředseda Konfederace politických vězňů ČR Ing. František Šedivý, politický vězeň padesátých let, veřejně aktivní člověk, masarykovec, spisovatel, křesťan, milovník přírody a myslivec, výborný řečník a především laskavý člověk.

Mnoho let svého života se potýkal s totalitou, ale ani dlouholeté věznění v komunistických lágrech ho nezlomilo, stále si uchovával svůj cit pro spravedlnost a obdivuhodný smysl pro humor. Do listopadu 1989 proti totalitnímu režimu aktivně bojoval, po pádu komunistického režimu se věnoval popisování jeho podstaty, připomínání jeho praktik a odškodňování jeho obětí. Patřil také k těm, díky jejichž úsilí mohla být obnovena činnost České obce sokolské, a významnou měrou se zasloužil i o vznik pražského Gymnázia Milady Horákové v roce 2009.

Poslední rozloučení s panem předsedou Františkem Šedivým proběhne v rodinném kruhu. Veřejnost se s ním bude moci rozloučit, jakmile to epidemická situace umožní. Bližší informace upřesníme.

Odešel statečný, čestný a noblesní člověk, na kterého budeme vždy rádi a s hlubokou úctou vzpomínat.

Čest jeho památce!

Klub dr. Milady Horákové